Українських жінок, які постраждали від домашнього насильства, запрошують у межах проєкту «Трамплін до рівності» на спеціальні IT-курси.

Про це організатори курсів повідомили пресрелізом, передає “Детектор медіа”.

Проєкт реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні  за фінансової підтримки Швеції та за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Навчання IT-спеціальностям дозволить жінкам із вразливих груп здобути нову конкурентну професію та отримати можливість бути економічно незалежними.

«Згідно з даними дослідження “Економічні наслідки насильства щодо жінок в Україні” щороку в Україні гине майже 600 жінок внаслідок домашнього насильства. Кожна п’ята жінка стикалась із тією чи іншою формою насильства, включаючи економічне. У цьому контексті важливо сприяти економічній незалежності жінок, що є однією із передумов виходу із кола насильства. Окрім того, важливо сприяти формуванню усвідомленого вибору професії серед жінок, який би базувався на власних уподобаннях, а не на гендерних стереотипах», — зазначили організатори.

У повідомленні також йдеться, що за даними дослідження, 27% опитаних вважають ІТ «чоловічою сферою», однак частка жінок в ІТ-сфері поступово зростає, зокрема у 2017-2020 роках вона збільшилася з 20% до 25%.

«Метою IT курсів в рамках проєкту “Трамплін до рівності” є розширення можливостей працевлаштування жінок, які постраждали від домашнього насильства. Очікується, що протягом навчального періоду 350 жінок отримають нову спеціальність в ІТ. Серед ключових напрямків навчання: програмування на мовах Java, JavaScript, РНР; тестування; веб-дизайн UI/UX; проєктний менеджмент. Учасниці проєкту отримають не лише нові знання в сфері ІТ, а й консультації кар’єрних радників, які надаватимуть індивідуальну підтримку в процесі пошуку роботи, та підтримку психологів. Перша когорта з 200 учасниць розпочне навчання вже в травні і навчатиметься протягом 6 місяців», — додають організатори.

Заявку можна подати за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ до 10 травня.

Проєкт реалізується у партнерстві з IT школами Beetroot Academy (Київ) та Logos IT Academy (Львів).