Краєзнавці разом із “Запорізьким науковим товариством ім. Якова Новицького” подадуть до Запорізького обласного центру охорони культурної спадщини заяву про взяття на облік Палацу дитячої та юнацької творчості.

Про це сьогодні, 12 серпня, повідомив краєзнавець Роман Акбаш.

“Боюсь прослыть ворчуном и гнобителем всего “нового-хорошего”… Хотя чего там – уже поздно бояться. В общем, дело такое – а может по Дворцу пионеров и не ждать те лет 20-30? Решили с Наташей Лобач и “Запорізьким науковим товариством ім. Якова Новицького” подать заявление о взятии здания запорожского Дворца детско-юношеского творчества на учёт. Как памятника, естественно.

Закон нам это разрешает, и основания имеются: прошлый век, яркий пример отечественного модернизма второй волны, здание формирующее облик города и олицетворяющее собой доступность внешкольного образования для всех юных жителей города и так далее…

Если помните , то и успешный опыт в этом вопросе имеется – башня на Иванова. “Запорізький обласний центр охорони культурної спадщини”, готовы принять заявочку?”, – написав Акбаш на своїй сторінці в Facebook.

Нагадаємо, ввечері 10 серпня на сторінках “Ukrainian Modernism” у соцмережах з’явився допис про те, що знищили фасад Палацу дитячої та юнацької творчості в Запоріжжі – урбаністи почали бити в дзвони. Такий різкий початок робіт шокував і краєзнавців.

Сьогодні “Неначасі” випустив лонгрід про те, як виглядатиме Палац дитячої та юнацької творчості в Запоріжжі, чому змінюють фасад, чому реконструкція викликала конфлікт, а також про проєктувальників і підрядників для цього об’єкту.

Також нагадаємо, що 8 серпня, Роман Акбаш провів благодійну екскурсію запорізьким “Бродвеєм”, щоб допомогти родині, чия квартира постраждала під час пожежі в будинку по вулиці Сержанта Мєдвєдєва, 7 у Соцмісті. Разом відвідувачі екскурсії пожертвували 12 270 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: