Запорізькі інспектори з паркування просять підписати петицію, щоб отримати дозвіл штрафувати водіїв за паркування на місцях для людей з інвалідністю.

Про це йде мова в публікації на офіційній сторінці в Facebook Служби інспекторів з паркування.

“Проблема паркування на містах для людей с інвалідністю є дійсно нагальною. Наразі ми при всьому бажанні не взмозі цьому зарадити та допомогти у її вирішенні. Можливо так вдасться домогтися змін. Підтримайте, для вас це 5 хвилин часу, а для людей з інвалідністю – можливість нормально відвідувати магазини та ТРЦ”, – звернулися інспектори.

Петицію можна підписати за цим посиланням: https://ep.zp.gov.ua/uk/petitions/parkuvannya-na-mistsyakh-dlya-lyudej-z-invalidnistyu.

Також публікуємо повний текст петиції:

“Щодо звернення депутатів міської ради до ВРУ для вирішення питання паркування на місцях для людей з інвалідністю. Основною метою діяльності інспекторів з паркування є реалізація напрямків діяльності органів місцевого самоврядування у сфері забезпечення якості дорожнього руху, а також підвищення його рівня безпеки. Досвід роботи інспекторів з паркування свідчить про їх ефективність та значний позитивний вплив на безпеку дорожнього руху.

До повноважень інспекторів з паркування віднесено розгляд справ про порушення Правил дорожнього руху, передбачені статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), а саме: частина 1,3 та 6 статті 122 (порушення правил зупинки та стоянки), та частина 1,2 та 8 статті 152-1 (порушення порядку та правил платного паркування).

В той же час, ч. 5 ст. 122 КУпАП (зупинка чи стоянка на місцях, передбачених для автомобілів, якими керують водії з інвалідністю) досі відноситься до компетенції працівників поліції, що є доволі нелогічним, оскільки незрозуміло, чим стоянка на місці передбаченому для автомобіля водія з інвалідністю відрізняється від стоянки на місці, передбаченого для автомобіля з електричним двигуном.

Водночас, біля великих торгівельних центрів та мережевих магазинів постійно зайняті місця передбачення для стоянки автомобілів, якими керують водії з інвалідністю. Причому на таких місцях стоять автомобілі, які не мають жодного права там знаходитися.

Інспектори з паркування допомогти у вирішенні цієї проблеми не в змозі, у зв’язку з відсутністю необхідних повноважень.

Просимо депутатів Запорізької міської ради звернутися до депутатів Верховної Ради України щодо прийняття змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме доповнити ч.3 ст. 219 КУпАП (повноваження інспекторів з паркування), що до повноважень інспекторів з паркування відноситься розгляд справ передбачених ч. 5 ст. 122 КУпАП, це дозволить вирішити цю проблему та знизить її гостроту для суспільства”.