Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України створило сайт, де збирає інформацію про стихійні звалища та звітує про те, чи їх прибрали після заявки. Запорізька екологічна ініціатива “ZerowasteZP” закликала жителів міста додавати на карту місцеві сміттєзвалища.

“Інтерактивна мапа надає можливість громадянам надіслати звернення з геоприв’язкою та фотоматеріалами щодо виявлених місць стихійних сміттєзвалищ. Міндовкілля забезпечить оперативне надходження такої інформації до місцевих органів влади, які відповідають за їх своєчасну ліквідацію. Інформація щодо статусу опрацювання звернення та відповідних заходів місцевих органів влади відображатиметься у персональному кабінеті. Окремими шарами на карті показані дані реєстру місць видалення відходів та місць стихійних сміттєзвалищ”, – йдеться у описі ресурсу Міністерства.

Як додати звалище на карту?

Зареєструватися на ecomapa.gov.ua
⬇️
В правому куті екрану знайти “Меню” та перейти до розділу “Залишити звернення” і заповнити
⬇️
Надати інформацію про проблему, позначити на інтерактивній мапі місцезнаходження сміттєзвалища, доповнити його координатами та адресою, прикріпити фото
⬇️
Звернення оформлено!

У подальшому інформація щодо статусу опрацювання звернення відображатиметься у персональному кабінеті.

“В Україні офіційно налічують 5 455 сміттєзвалищ і полігонів загальною площею понад 8500 га. Ми бачимо їх щодня і щоразу кажемо собі «Хіба я можу щось з цим зробити?». Можеш! <…> На території Запорізької області налічується 266 сміттєзвалищ. На жаль, жодне з них досі не ліквідовано, в роботі перебувають близько 170. Причину цього ми шукаємо (або проблема у сервісі, або у виконавцях). Якщо більше місяця ви не отримуєте відповідь на своє звернення – пишіть знову, але вже виконавцю, – звернулися “ZerowasteZP”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: