“Запорізький центр розслідувань” просить запоріжців поділитися думкою щодо будівництва крематорію, яке вирішили розпочати після того, як чотири роки тому міськрада підтримала відповідну петицію. 

Про це “Неначасі” повідомила журналістка Катерина Рождественська.

“Крематорій – це масштабний і важливий для міста об’єкт, тому “Запорізький центр розслідувань”, у рамках створення тексту про це будівництво, хотів би дізнатися думку місцевих мешканців”, – пояснили журналісти.

Заповнення анкети займає близько хвилини. Зробити це можна за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

ДОВІДКА: у 2017 році з’явилася петиція про створення крематорію.

“Під кладовища відведені величезні площі. Зараження навколишнього середовища і людей хвороботворними бактеріями. У нашому місті цілі мікрорайони мертвих, – написав автор петиції Віталій Солдатенко. – Ті місця, які можна було забудувати будинками, оздоровчими закладами, парками – використовуються, як, вибачте, звалища. І діють за тим же принципом: заражають грунт і воду десятками років навіть після закриття. Звичайна, широко поширена практика – відвідувати могили своїх батьків. Могили ж бабусь / дідусів відвідуються вже набагато рідше. Практично завжди на цьому зв’язок рветься.

Могили забуті, розвалюються і заростають травою. Далі їх «реприватизують», розривають і, в кращому випадку, зсипають рештки в загальні ями, в гіршому – прикопують десь поруч, неглибоко, або взагалі викидають в кущі. Споруда крематорію вирішує ці проблеми. У поросі померлого не містяться мікроби, бактерії або віруси, а термін мінералізації рештків скорочується до одного року в порівнянні з колишніми 50-ма роками”, – пояснював Віталій.

Ця петиція набрала достатньо голосів, і в тому ж, 2017, році її підтримала міськрада, створили робочу групу з цього питання. Пізніше визначили місце (територія Кушугумского кладовища), зробили проєкт крематорію і провели кілька тендерів на підготовчі роботи. Відповідальним за будівництво крематорію визначили КП “УКБ”. Як пояснили у “Запорізькому центрі розслідувань”, станом на зараз будівництво просувається зі змінним успіхом. Все залежить від виділених з бюджету коштів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: