Сьогодні, 15 лютого, представники благодійного фонду «Щаслива дитина» передали сертифікат на 20 000 гривень для закупівлі обладнання у відділенні онкогематології Запорізькій обласній дитячій лікарні.

Про це «Неначасі» повідомила представниця фонду Юлія Павлова.

Наразі в Запорізькій обласній дитячій лікарні на обліку перебувають дві сотні дітей.

«На жаль, держава не може забезпечити маленьких пацієнтів всіма необхідними ліками, тож батьки змушені закупати деякі дорогі медикаменти самостійно. В 2020 році “Щаслива дитина” надала допомогу онкохворим дітям більше ніж на 800 тисяч гривень, – розповіли у фонді. – Велику роль у подоланні дитячого раку відіграє своєчасна діагностика. Комп’ютерна томографія та МРТ теж лягають на плечі батьків.

Такі дослідження треба робити кожні 2-3 місяці, а інколи і частіше. В деяких випадках єдиний шанс дитини на життя – це лікування за кордоном. І тоді фінансові потреби сягають сотень тисяч доларів. Але є і хороша новина! В розвинених країнах дитячий рак виліковний на 80%, в Україні показники дещо нижчі, але мета благодійного фонду “Щаслива дитина” і дружніх організацій – досягти максимальних показників одужання серед запорізьких дітей».

Також у фонді нагадали про три способи допомогти онкохворим дітям: здати кров на потреби відділення онкогематології Запорізької обласної дитячої лікарні, зареєструватися в реєстрі донорів кісткового мозку або пожертвувати будь-яку суму на потреби онкохворих дітей: «Зробити це можна за посиланням deti.zp.ua/helpdream. Ми звітуємо про кожну одержану та використану гривню з 2007 року», – нагадала Юлія Павлова.