Сьогодні, 23 лютого, понад півсотні запоріжців вийшли на площу Героїв, аби виступити на захист Сергія Стерненка, якого звинувачують у викраденні екс-депутата Сергія Щербіча в 2015 році. Сьогодні Стерненка засудили до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Акції сьогодні проходять у більшості міст України.

Про це повідомляє  061.

«Ми проти того судилища, яке сьогодні відбулось над паном Сергієм Стерненком. Ми вважаємо, що не можна садити людей за їхні погляди, за їх патріотизм. Ми виступаємо за те, щоб його звільнили і ми проти того, щоб у нас, як в Росії, судили за погляди. Його засудження було політично мотивованим. Стерненко націоналіст, і він є одним з тих, хто підіймав проукраїнський рух в Одесі тоді, коли було повне засилля російщини. Ми вважаємо, що його судили саме за це», – повідомив 061 організатор мітингу, голова ГО “Солідарна молодь Запоріжжя” Віктор Дерев′янко.

Акція на підтримку Стерненка

Спочатку акція проходила в форматі відкритого мікрофону під будівлею ОДА, а потім учасники перейшли під будівлю обласного управління Нацполіціі та Запорізької обласної прокуратури.

https://www.061.ua/news/3031535/v-zaporoze-prosla-akcia-podderzki-osuzdennogo-na-7-let-aktivista-sergea-sternenko-foto

Нагадаємо, 23 лютого Приморський районний суд Одеси засудив колишнього керівника одеського відділення «Правого сектору» Сергія Стерненка до 7 років і 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Стерненка звинувачують у викраденні ексдепутата Сергія Щербіча в 2015 році. Зокрема, пред’являли розбійний напад, викрадення людини, а також незаконне зберігання вогнепальної зброї. Суд визнав активіста винним за всіма трьома статтями Кримінального кодексу. У той же час покарання призначили за двома статтями – про розбійний напад і зберіганні зброї. Сам Стерненко не згоден з вироком суду і заявив, що подаватиме апеляцію.

Як повідомив Укрінформ, Стерненко заперечує причетність до інкримінованих злочинів. У суді він зазначив, що підставою для відкриття низки кримінальних справ стала бездоказова заява депутата райради від партії «Довіряй ділам» Сергія Щербича про напад на нього і викрадення «заради 300 гривень», а також знайдена слідчим у помешканні підсудного зброя.

За словами Сергія Стерненка, прокуратура не надала суду доказів: «..Немає свідків, нема фото чи аудіо, невідомо, чи взагалі хтось колись нападав на Щербича. Є тільки його слова, і на основі цих слів мене звинуватили у викраденні людини і в розбійному нападі».

Екслідер одеського «Правого сектору» вважає, що справа проти нього є «початком політично вмотивованих розправ від Труханова (Геннадій Труханов, Одеський міський голова – ред.)…», нагадавши, що у 2015 році до нього додому прийшов слідчий з обшуком, під час якого він добровільно видав правоохоронцям пневмат, колекційний ніж і стартовий (шумовий) пістолет.

Як уточнив Стерненко, в експертизі пістолета (який вільно продається і не потребує дозволу) прямим текстом сказано, що пістолет стартовий. Далі написано, що «експерт МВС викрутив зі ствола втулку і після цього зміг вистрілити гумовими кулями з нього. Тобто експерт сам зробив із стартового пістолета травмат. Але при цьому він вказав, що зброя стала вогнепальною».

В останні дні лютого, зауважив Стерненко, судовий процес дуже прискорився: «Раніше засідання відбувалися раз на місяць. А тут стали відбуватись щотижня. І ось за останні 7 днів їх було аж 3».

Тим часом у Приморському райсуді також завершується судове розгляд за обвинуваченням екслідера «Правого сектору» у вбивстві одного з тих, хто напав на нього та його дівчину 24 травня 2018 року. Поки нікого зі злочинців, які вчинили три напади на Стерненка, досі не покарано.