Незадоволені роботою зі знищення амброзії запоріжці збирають підписи під вимогою провести громадські слухання.
Про це “Неначасі” повідомив керівник громадської ініціативи “Запоріжжя без амброзії” Микола Ралик.
“На шостому році реалізації програми боротьби з амброзією до сих пір амброзія цвіте, і в громади нема достовірної інформації, на якій площі амброзію знищено, а на якій вона з’явилася додатково. Зираємо громадські слухання, щоб усі питання прояснити, і отримати зрозумілий громаді алгоритм її знищення до кінця дії програми”, – пояснив Микола.
Загалом підписи збирають уже 11 людей. Долучитися можна, завантаживши підписний лист за цим посиланням і сконтактувавши з Миколою (ось його сторінка в Фейсбуці). Станом на зараз уже вдалося зібрати більше необхідної кількості підписів, але збір продовжиться до середи, 15 вересня.
Згідно статтею 21 Статуту громади, для проведення громадських слухань необхідно зібрати 250 підписів. Після цього мер міста зобов’язаний призначити дату і місце та організувати проведення слухань. При цьому, головувати на цих слуханнях буде представник від суб’єкта ініціативи – тобто, від громади.
Перші подібні громадські слухання з загальноміськими вимогами по екомоніторингу відбулися в квітні 2019 року. Вони були проведені під головуванням Тетяни Ярмохіної, котра є співорганізаторкою і слухань з питання боротьби з амброзією.
“Тоді результати слухань були визнані владою, частково пропозиції громадськості були виконані, і був наданий новий поштовх у боротьбі за чисте довкілля в Запоріжжі. На цей раз жителі міста розраховують отримати чіткий алгоритм повного знищення амброзії в місті і створити систему контролю влади, щоб не було відкату назад, як це сталося в 2021 році”, – уточнив Микола Ралик.
Нагадаємо, амброзія починає цвісти з середині липня – тоді ж люди починають відчувати симптоми алеггії. Одна рослина може утворити від 4 мільйонів до 10 мільярдів зерен пилку. Вони легко поширюються повітрям на десятки кілометрів. Пилок фіксували на висоті 5000 м над рівнем моря і на відстані до 160 км від найближчого місця зростання амброзії. Тобто іноді можна відчути алергічні прояви від цієї рослини, навіть якщо вона не росте безпосредньо в тому ж населеному пункті.
У підписному листі зазначений такий перелік запитань до посадовців:
“- Коли в Запоріжжі перестануть існувати зарослі амброзії?
– Чіткий план дій влади з організації знищення амброзії і критерії, за якими громадськість може оцінити реальні території, на котрих амброзія знищена.
– Карти амброзії, на котрих будуть відмічені всі місця, де є зарості амброзії більше 100 квадратних метрів.
– Алгоритм дій влади після отримання нею повідомлення про зарості амброзії від жителя міста.
– Хто конкретно винен у тому, що амброзія в місті досі не знищена, і що з цього приводу робить мер міста?”.