У рубриці «Як виглядає благодійність у Запоріжжі» ми знайомимо вас з відомими волонтерами та працівниками громадських організацій міста. Кожному та кожній з них ми ставимо п′ять однакових запитань про те, чим вони займаються і чому це важливо.

Сьогодні спілкуємося зі співзасновницею ГО «Діаклуб» Поліною Фроловою, яка займається просуванням інформації про діабет у дорослих і дітей.

  1. Коли і чому ви почали працювати в благодійності? Це основна робота чи безоплатне додаткове навантаження?

«Я стала частиною Діаклубу від самого початку. Восени 2020 року ми почали активну діяльність і офіційно зареєстрували ГО. Але тема діабету і бажання знайти можливість хоча б інформаційного впливу існували в моєму житті останні два роки точно. Я вже була дотична до громадських проєктів з зовсім іншими напрямками, тому виникло бажання використати весь досвід у власній діяльності. Я стала однією зі свівзасновників Діаклубу, бо діабет 1 типу став невід′ємною частиною одних з найближчих для мене людей. Тобто, частково це навіть родинна справа 🙂

Це додаткове навантаження. Зараз мені доводиться поєднувати діяльність з основною роботою, але я б хотіла приділяти справам ГО більше часу».

  1. Як виглядає ваш робочий день?

«Десь за годину перед початком моєї основної роботи (зараз я працюю віддалено), я приділяю увагу розподілу завдань на день, в тому числі можливість попрацювати над справами ГО. І вже вечері повертаюся до повноцінних завдань з підготовки постів в соцмережах, створення планів з інформкампанії, пошук в мережі відповідної соціальної реклами, креативів.

У нас є план створити онлайн-школу для дорослих з діабетом,  а також для батьків дітей з діабетом 1-го типу.

Тому періодично шукаю схожі проєкти та формати і працюю над описом».

  1. Що у вашій роботі найважче: викликає розчарування, роздратування чи зневіру? Чи думали колись перестати цим займатися?

«Хоч фактично я працюю більше з переробкою матеріалу, підготовкою контенту, я все більше стикаюся з історіями про те, як люди замовчують свій діагноз, соромляться і самостійно обирають обмеження власних прав. Ще більшу зневіру викликає те, як деякі батьки соромляться розповідати про діагноз своєї дитини, прагнучи зробити її максимально наближеною до формату «бути як всі». 

Ну і не секрет, що ми працюємо багато з темою саме дитячого діабету. Як виявилося, часто для багатьох діабет – це синонім «треба менше їсти солодкого, і все буде добре», без уявлень про подробиці протікання та форм хвороби, її походження. Тому коли ти розумієш, що дитина з діабетом 1 типу змушена буде все життя підлаштовуватися для життя з цим несолодким діагнозом, сильно дратують репліки на кшталт «Та вона переросте».

Моя мета – боротися за те, щоб люди розуміли важливість цієї теми і те, як вона може стати частиною життя майже будь-кого». 

Поліна Фролова Діаклуб

  1. Що вас надихає і дозволяє працювати далі? Чим ви пишаєтеся?

«Мене надихає моя найкраща подруга та співзасновниця Діаклубу Вікторія. А ще її маленька і дуже хоробра донька, яка в свої чотири роки орієнтується в темі здорового харчування та темах інсуліну краще за мене. 

В моєму житті присутньо багато складних моментів, та коли згадую про неї, сили рухатися далі все ж знаходяться. В когось улюблений супергерой – це Залізна Людина чи Капітан Америка, а в мене ця маленька дівчинка».

  1. Якби вашу новорічну промову транслювали на головних каналах країни, що б ви сказали?

«Діабет – це не причина для сорому, страху та необхідності обмежувати своє життя. 

Дитячий діабет – це не про сумно, страшно і велику кількість цукерок.

Тема діабету має бути присутньою в інфопросторі на рівні з кампаніями про інші хвороби. Людина з діабетом заслуговує відстоювання своїх прав, активне життя, турботу та любов.

Життя все ж солодше за цукор!».