В Україні Real Stories Production і Центр прав людини ZMINA створили серію короткометражних мультфільмів про людей, які осталися на окупованих територіях, під назвою “Всі, хто хотіли, поїхали?”. 
Всього буде 10 серій – на цей час уже вийшли три.
У першій серії розповідається історія правозахисниці та дружини політв’язня Муміне:
“Кримськотатарський народ добре пам’ятає, як понад 70 років тому з Криму виселили майже всі їхні родини. Тож сьогодні, попри шалений тиск з боку окупантів, ці люди тримаються рідної землі. Саме про це розповідає наш перший мультфільм, заснований на реальній історії Муміне Салієвої – кримської татарки, правозахисниці, матері, дружини політв’язня”, – йдеться в описі мультфільму.

“Цьогоріч діти, які народилися в рік початку збройного конфлікту, вже підуть до школи. Кожну та кожного з них там можуть запитати, чи готові вони померти “за молоду республіку”. Саме таке питання поставили герою нашого другого мультфільму, 14-річному Міті, – пояснюють автори другого мультфільму. – Зазвичай, коли говорять про життя в окупації, не згадують про дітей. Ми не знаємо точно, скільки їх проживає на окупованих територіях, чому їх вчать в школах і що вони стосовно цього думають, як проводять дозвілля та які їхні плани на майбутнє. Але ми точно знаємо, що вони самі ніколи не могли обрати: поїхати чи залишитися?”.

Коли окупували Крим, героїня третього мультфільму проєкту “Всі, хто хотіли, поїхали?”, Саша, була вагітна донькою: вони з чоловіком сумнівалися, що стане сил, коштів та ресурсів почати нове життя деінде.
“Тож розуміння дому для родини звузилося до їхньої квартири. Тут вони плекають комфортне для себе оточення: уникають розмов про політику, підтримують зв’язок з друзями з неокупованих територій, продовжують дивитися українське телебачення в інтернеті. Однак зіткнення з новою реальністю все ж відбувається. Як на це реагують наші героїні – дивіться у мультфільмі”, – написали автори.

Вам також може бути цікаво:

Юристка Ірина Максимова: про побут жінок в колоніях, умови життя та ресоціалізацію