Серпень для запорізьких екоактивістів почався з того, що у приміщенні майбутньої майстерні з переробки пластику PlasticOn за адресою вул.Сергія Серікова 30 (креативна платформа “Млин”) відбулася так звана “destroy party”. Її метою було звільнити приміщення від зайвого та підготувати його до ремонтних робіт.

У заході взяли участь 20 волонтерів з числа підписників сторінок ГО “Zero Waste ZP” у
соцмережах, члени неформального об’єднання громадських організацій міста “ОГО”, а також екоактивісти зі Львова. За три години спільними зусиллями вони очистили приміщення від будівельного сміття, інструментів, а також меблів, що залишилося від минулих орендарів (раніше тут проводили моторошний квест, тому серед меблів була і домовина).

ГО “Zero Waste ZP” дякує кожному та кожній, хто приділив свій час толоці у майстерні.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Zero Waste ZP (@zerowastezp)

Наразі на рахунку організації вже є кошти, зібрані шляхом краудфандингу від 160 доброчинців на платформі “Спільнокошт”. Тому організація планує графік проведення ремонтних робіт у серпні-вересні. На сторінках організації у соцмережах можна буде знайти деталі та дізнатися, як долучитися до наступних етапів створення першої у Запоріжжі майстерні з переробки пластику “PlasticOn”:

Facebook,

Instagram.

Запоріжжя без сміття

Нагадаємо, «Майстерня PlasticOn» стане першим екохабом у Запоріжжі. Щоб її відкрити, команді «ZeroWasteZp» необхідно було за 60 днів зібрати 60 тисяч гривень пожуртвувань – їм вдалося зібрати 72 604 гривні.

«Майстерня, – пояснюють організатори, – буде працювати так:

  • мешканці/ки Запоріжжя приноситимуть чистий вторинний пластик у майстерню;
  • наш консультант допоможе відвідувачам правильно розсортувати пластик за типами;
  • далі пластик буде відсортовано за кольорами. Це вже наша турбота. Хоча відвідувачі також можуть допомогти з цим та іншими завданнями – наші двері відкриті для волонтерів будь-якого віку, гендеру, кольору шкарпеток…;
  • отриманий пластик буде подрібнювати шредер;
  • за допомогою екструдера цей подрібнений пластик буде розплавлятися, і ми будемо виготовляти з нього кошики, ящики, стаканчики і ще багато-багато чого;
  • у майстерні можна буде придбати готову продукцію з переробленого пластику, а також інші товари для зменшення кількості сміття у майстерні;
  • ми будемо проводити воркшопи з переробки пластику, тож ти зможеш сам/а стати дизайнером/кою ексклюзивного продукту для твоєї оселі”, – йдеться в описі проєкту.

 

ВАМ ТАКОЖ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО: