Гомосексуальні стосунки, які раніше прирівнювали до форм ризикованої поведінки, прибрали з переліку заборонних критеріїв до донорства крові в українському законодавстві.

Про це Центру прав людини “ZMINA” повідомив експерт Правозахисного ЛГБТ-центру “Наш світ” Андрій Кравчук.

За його словами, тепер у переліку натомість фігурує формулювання “особи з ризикованою сексуальною поведінкою, яка може призвести до захворювання серйозними інфекційними хворобами, що можуть передаватися через кров”.

Тексту наказу поки немає на офіційному сайті МОЗ, однак він доступний на сайті “Ліга. Закон”.

Ще у 2015 році суд ЄС вирішив: якщо за допомогою методів виявлення ВІЛ-інфекції та опитувань донорів можна гарантувати безпеку реципієнта, то забороняти ЛГБТІК-людям бути донорами неприпустимо.

Раніше правозахисники неодноразово наголошували на тому, що заборона для ЛГБТ-людей бути донорами крові є дискримінаційною, і взагалі, її мали усунути, відповідно до Плану дій у сфері прав людини на період до 2020 року.

Перед тим, як здати кров, потенційний донор заповнює анкету, де його запитують, зокрема, про форми ризикованої поведінки. Перевірити, чи є людина гомосексуальною, неможливо, але вона все одно мала б відповідати за надання неправдивої інформації.

Нагадаємо, раніше “Неначасі” вже зачіпав цю тему в тексті “Про шантаж, відмови в донорстві та працевлаштуванні: як параюристи захищають права ЛГБТ”.