Після обурення соцмереж з приводу взуття на підборах, в якому мали крокувати військовослужбовиці на параді до Дня Незалежності, Міністерство оборони України вирішило змінити взуття для жінок на інше – з нижчими підборами. 

“Неначасі” дізнався, які наслідки для здоров’я може мати крокування у взутті на підборах.

“Сам по собі стройовий крок відрізняється від нормальної ходьби. І біомеханіка ходьби в стройовому кроці, звичайно, нездорова. А якщо ще й взуття незручне – тим паче. Крокування на підборах, звісно, не буде корисним, оскільки стопа не зможе амортизувати та розсіювати ударне навантаження. Стройовий крок призводить до того що п’яточна кістка піддається підвищеному навантаженню, стопа не може амортизувати удар, також немає перекату.

І це призводитиме або до травматизації тканин стопи та подальшого їхнього запалення, або до того, що страждатимуть суглоби вище – наприклад, тазостегновий суглоб.

Тобто це і в берцах погано, а на підборах ще гірше”, – пояснює фізична терапевтка, спеціалістка з реабілітації стопи Світлана Яценко.

Нагадаємо, 1 липня Міністерство оборони України повідомило на сторінці у Facebook, що на параді до Дня Незалежності в Києві військовослужбовиці будуть крокувати на підборах. Під відповідним постом у соцмережах користувачі почали залишати гнівні коментарі, тож згодом Міністерство закрило доступ до коментування для всіх. 

Вперше жінки пройшли окремим підрозділом на параді Незалежності у 2018 році, і вони були на параді у польовій формі, як і решта військових.

У матеріалі видання “АрміяINFORM” викладач Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка майор Євген Балабушка пояснює, що цьогоріч жінки вперше крокуватимуть на підборах: 

“На минулому параді дівчата були в повсякденній формі одягу і зі зброєю. Цього року, наскільки мені відомо,вони вперше крокуватимуть у парадній формі і без зброї. Курсантки йтимуть у туфлях на підборах. Тому нині почали тренуватись  ходити в цьому взутті”.

У цьому ж тексті курсантка ВІКНУ Іванна Медвідь розповідає, що крокувати стало важче: “Сьогодні вперше тренування відбувається у туфлях на підборах. Це трішечки важче, ніж у берцях, але ми стараємося”. 

2 липня після хвилі обурення в соцмережах у Міністерстві оборони України вирішили зробити для жінок-військовослужбовиць на параді до 30-річчя Незалежності експериментальну модель черевиків. Також у Міноборони кажуть, що туфлі на підборах як елемент одягу для жінок-військових передбачені парадною формою, яку затвердили відповідним наказом у 2017 році. 

взуття 2

 

Вранці 2 липня народні депутати також розкритикували взуття, в якому жінки-учасниці військового параду проводять репетиції. Народні обранці вимагають від Міністерства оборони провести службове розслідування і доповісти суспільству, хто ухвалив рішення про підбори та відзвітувати.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

“Чоловіки не почнуть поголовно носити спідниці”: про запорізький фотопроєкт “Одяг не має гендеру”