У запорізькому діалізному центрі збільшили число залів і пообіцяли “закрити чергу”

0
gemodializ

У Запорізькому міському центрі нефрології та діалізу, який знаходиться на базі 10-ї міської лікарні, збільшили кількість місць для проведення процедури діалізу.

Спочатку центр будувався з розрахунку на 25 діалізних місць, де мало проходити 75 сеансів гемодіалізу на день. Допомогу тут отримували 200 людей. Тепер в центрі відкривають ще три зали і додають ще 15 місць – тобто всього буде 40. Додаткове обладнання надходитиме в той час, як збільшуватиметься кількість пацієнтів, які потребують такого лікування.

Наприкінці грудня, пообіцяли в мерії, перший додатковий діалізний зал зможе прийняти перших пацієнтів. У результаті завдяки додатковим апаратам у медичному закладі зможуть відмовитися від обслуговування у четверту зміну. Загалом після збільшення кількості місць Міський діалізний центр зможе надавати допомогу 250 пацієнтам у три зміни, без роботи у нічний час.

Всього в області понад тисяча людей живе з гострою нирковою недостатністю і потребує штучного очищення крові на спеціальному обладнанні. Ціна одного комплекту матеріалів становить понад 1500 – 1700 гривень. Для людей з діагнозом “хронічна ниркова недостатність” ця процедура є безкоштовною, а всі витрати бере на себе державний бюджет.

Щоправда, мер Запоріжжя поскаржився на те, що грошей виділяють менше, ніж потрібно: “Досі існує проблема, що тариф, за яким Національна служба здоров’я оплачує лікування хворих цієї категорії, нижчий від фактичної вартості процедури діалізу. Цю різницю ми будемо вимушені компенсувати за рахунок коштів бюджету міста. Інший варіант – держава повинна збільшити тариф, за яким НСЗУ фінансує надання медичних послуг населенню, у тому числі й діалізу”.

Зазначимо, що в області люди з нирковою недостатністю отримують життєво важливі процедури у відділеннях гемодіалізу в лікарнях Бердянська, Мелітополя, Запоріжжя, Токмака та Енергодара. Значна частина жителів з районів області проходить гемодіаліз в “Запорізькій обласній клінічній лікарні”.