У листопаді в Запоріжжі створили ще один дитячий будинок сімейного типу, де зараз виховують шістьох дітей, які залишилися без батьківського піклування. Ще чотири дитини в минулому місяці потрапили до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Про це повідомили в прес-службі мерії Запоріжжя.

В рамках Програми “Діти Запоріжжя” новостворений дитячий будинок сімейного типу отримав 50 тисяч гривень, а батьки дітей – по 5 тисяч гривень, щоб забезпечити дітей необхідними речами, предметами побуту. Також останньої суми, за версією пресслужби мерії, має вистачити на гаджети, “які сьогодні вкрай необхідні для дистанційного навчання”.

Також дитячі будинки сімейного типу отримали щомісячну допомогу в розмірі від 3 до 5 тисяч гривень в залежності від кількості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які є в родині.

На 2021 рік в мерії мають намір залишити п’ять видів матеріальної допомоги в рамках програми:

  1. щомісячна адресна допомога на кожну дитину – максимальна виплата дорівнює п’яти тисячам гривень (на 10 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування); і часткове відшкодування комунальних послуг;
  2. одноразова адресна допомога новоствореному дитячому будинку сімейного типу (від 5 до 10 дітей) – 50 тисяч гривень;
  3. одноразова адресна допомога новоствореній прийомній родині від 2 до 4 дітей – 20 тисяч гривень;
  4. одноразова адресна допомога на кожну дитину-сироту або ж позбавлену батьківського піклування, яка виховується в прийомних сім’ях – раз на рік по п’ять тисяч на дитину;
  5. одноразова адресна допомога на кожну нову дитину, яку влаштують в прийомну родину або дитячий будинок сімейного типу – п’ять тисяч гривень.

Наприкінці жовтня в мерії повідомляли, що в Запоріжжі функціонують сім дитячих будинків сімейного типу, де виховують 58 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також 14 прийомних сімей з 33 дітьми.