Сьогодні, 23 травня, на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ відбулася прем’єра документального проєкту-розслідування власного виробництва «Хвиля». Автори проєкту розказали історію молодої лікарки, яка загинула, рятуючи пацієнтів під час пандемії коронавірусу.

3 лютого о 23:25 в Запоріжжі сталася пожежа в реанімації “ковідного” відділення, розташованого в одному з корпусів “Обласній інфекційній лікарні”. «Стався практично вибух, достатньо швидке розповсюдження вогню і майже не було можливості врятувати цих людей», – сказав на брифінгу у Запоріжжі міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

У момент трагедії 26-річна лікарка була на нічному чергуванні в реанімаційному відділенні. Рятувальники винесли з місця трагедії вісьмох людей (двох медиків і шість пацієнтів). Ольга загинула разом із ще трьома пацієнтами.

Під час прощання з Ольгою, її друзі відзначали, що вона повністю присвячувала себе медицині, була дуже товариською та життєрадісною.

У поліції відкрили кримінальне провадження, завгоспа лікарні підозрюють у порушеннях правил пожежної безпеки та виконання безпеки робіт з підвищеною небезпекою, які призвели до загибелі людей. Його відправили під нічний домашній арешт.

“Хвиля” – документальний фільм-розслідування Суспільного, який розповідає історію лікарки, що загинула, рятуючи пацієнтів у час пандемії. Фільм проливає світло на моторошні таємниці української медицини. І викриває нові загрози, продиктовані пандемією, з якими поки що не вдається впоратися ані керівництву лікарень, ані чиновникам”, – йдеться в анонсі.