Сьогодні, 23 січня, YouTube розблокував канал запорізького блогера Тайлера Андерсона (Олексія Коваленка) «Geek Journal», існування якого опинилося під загрозою після численних скарг «1+1», про який блогер зняв останній (критичний) огляд.

Про це Тайлер Андерсон повідомив у новому відео на відновленому каналі.

ПЕРЕДІСТОРІЯ

Тайлер Андерсон один з небагатьох україномовних  Youtube-блогерів, який розповідає про кіномистецтво, робить огляди фільмів, серіалів, телешоу, обговорює останні події в сфері кіноіндустрії і популяризує якісний український контент.

20 січня він випустив відеоролик під назвою «Як втратити все за 30 років? Коли 1+1 став г+г? СВ Шоу, Імперія кіно, Шоу довгоносіків, ТСН», де розповів про історію становлення телеканалу та про те, які зміни відбулися за весь час його існування і що не так з контентом зараз. Фактично, блогер показав, що на початку своєї історії телеканал був проукраїнським і дуже прогресивним, а зараз навпаки.

Однак вже наступного дня ролик було вилучено з публічного доступу.

Телеканал «1+1» подав чотири скарги (страйки) на YouTube-канал Тайлера Андерсона і заявив про порушення авторського права. Приводом для оформлення скарг з боку «1+1» стало використання Тайлером у своєму огляді коротких епізодів з програм телеканалу.

Тайлер відзначає, що мова йшла про формат “fair use”, а утиски почалися насправді після його критики контенту каналу. Як відмічає блогер, всі епізоди, на використання яких поскаржилися «1+1», присутні у відео багаторічної давності і раніше чомусь не хвилювали «Плюси»:

«Ці люди, які там працюють (на телеканалі) вони звикли #рати на інших людей, оббріхувати інших людей, робити цілі сюжети про те, якої величини паркан усіляких Порошенків і скільки братів вони вбили і так далі. Вони готови поливати брудом постійно, щодня і їм за це нічого не буде, тому що ж це «1+1», Коломойський та інші. Вони, на жаль ,мають багато влади в цій країні. Вони дуже не люблять коли їм кажуть про те, що вони роблять, м’яко кажучи не дуже достойні речі. Коли вони про це дізнаються, то раптово виявляється про те, що їм не подобається про те, що в відео дворічної давності з’явився шматочок їх контенту. Його ми використовували на правах “fair use”.Тобто ні Universal, ні Warner Brothers до нас по цій причині не прикопувалась»

А «1+1» оприлюднив офіційну заяву, де повідомив, що готовий до співпраці з авторами каналу Geek Journal і запрошує їх на зустріч для ознайомлення з правилами використання авторського контенту на YouTube і обговорення спірної ситуації, яка склалася. В «1+1» зазначають, що принцип fair use не відноситься до каналів з монетизацією, а заблоковані відео, якраз мали рекламну інтеграцію:

«У відповідь на заяву автора YouTube-каналу Geek Journal щодо упередженості Групи 1+1 media у блокуванні інтернет-контенту, інформуємо, що 1+1 media виступає за захист авторського права та боротьбу з незаконним використанням контенту медіахолдингу на усіх майданчиках. Регулярно, за допомогою власної розробки — технологічного сервісу захисту авторських прав SUDUM, — група оперативно виявляє та блокує піратський контент в інтернеті, у тому числі на відеохостингу YouTube. Лише за два останні роки програмою SUDUM було виявлено та заблоковано понад 270 тисяч відео, а із Google видалено більше 110 тисяч посилань на піратський контент, що порушує авторські права.

Використання контенту 1+1 media, як і інших медіагруп, оглядачами чи блогерами в інтернеті, дозволено лише за попередніх домовленостей з правовласниками. Будь-яке копіювання, трансляція чи поширення контенту без такого дозволу є незаконним і розцінюється як піратство. Принцип fair use, на який посилається автор вищезгаданого каналу, не можна застосувати до каналів з монетизацією та, зокрема, до заблокованих відео, оскільки вони містять рекламну інтеграцію.

У той же час, 1+1 media має позитивний досвід співпраці з популярними блогерами та авторами інших YouTube-каналів, коли встановлювалися офіційні домовленості і був отриманий дозвіл на використання відеоконтенту компанії, без подальшого узгодження матеріалів з боку холдингу. У випадку з Geek Journal, компанія не отримувала жодних повідомлень чи запитів щодо використання власного контенту. У тому числі після першої скарги, яка була надіслана восени минулого року.

У свою чергу, Група 1+1 media відкрита до діалогу з авторами каналу Geek Journal та запрошує команду на зустріч з метою ознайомлення з правилами щодо використання авторського контенту на YouTube та обговорення ситуації, що склалася».

ЩО ЗАРАЗ

Тим часом в українському інтернеті хештег #saveGeekJournal став вірусним і навіть потрапив у локальні тренди Twitter (з таким тегом менш ніж за добу вже зробили більше 5000 твітів). Також хештег поширився і в Facebook. Дописувачі критикують «1+1» та закликають YouTube не видаляти GeekJournal. На підтримку запорізького блогера виступили також артисти, журналісти та діячі культури.

Сьогодні Тайлер Андерсон випустив ролик на відновленому каналі. Він розповів про перемовини з 1+1 та висловив надію на те, що публічний тиск переміг.

Вам також може бути цікаво: