З 1 січня 2021 року мобільна еколабораторія не зможе виїжджати, щоб контролювати якість атмосферного повітря в Запоріжжі – немає грошей. Лабцентр просив виділити кошти обласну та міську ради: перша не змогли провести сесію, друга – знайти підстави виділяти кошти.

У відповіді на інформаційний запит “ЕкоКоаліції Запоріжжя” керівник обласного лабораторного центру МОЗ Роман Терехов зазначає, що з початку цього року пересувна лабораторія виконала 16730 досліджень атмосферного повітря, зафіксувавши 758 перевищень концентрації забруднюючих речовин в повітрі.

Зараз гостро стоїть питання про роботу мобільної лабораторії на 2021 рік: потрібно закупити палива, а також подбати про технічне обслуговування і повірку засобів. У лабораторному центрі звернулися з письмовим запитом до Запорізької міської та Запорізький обласної рад з проханням знайти необхідну суму, щоб забезпечити роботу мобільної лабораторії, яка щодня інформує запорожців про стан атмосферного повітря та радіаційний фон.

У виконкомі заявили, що у них немає підстав взагалі виділяти якісь гроші на її утримання, аргументуючи це тим, що не можуть фінансувати лабораторний центр. В Запорізькій обласній раді пообіцяли винести це питання на сесію, але саму сесію ніяк досі не можуть провести.

Щоб лабораторія змогла працювати в 2021 році, необхідно близько 1,4 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що придбали пересувну еколабораторію придбали в кінці 2018 року силами міської та обласної рад за 12 мільйонів гривень.