Збірна команда Запоріжжя «No Violence Generation» взяла участь у конкурсі медіа-проєктів «Увімкнись» із ініціативою, яка покликана поширити серед молоді інформацію для попередження гендерно-зумовленого і домашнього насильства. 

«Ця тема є надзвичайно актуальною для України та для світу в цілому. Особливо в час пандемії та карантину, коли кількість випадків домашнього насильства значно зросла.
Ще до участі в проєкті, ми створювали спеціальні тематичні відео та графічні матеріали, присвячені цій проблемі. Виклавши перші матеріали в соціальні мережі, ми отримали велику кількість позитивних та негативний реакцій, репостів та коментарів у соціальних мережах. Ми зрозуміли, що тема гендерно-зумовленого насильства викликає особливу увагу серед населення», – розповідає Микола Колодяжний, представник команди. 

Покоління без насильства

Молоді активісти спеціалізуються на створенні соціальних відео, в яких показують ситуації, пов’язані з насильством, та інформують про алгоритми безпечної поведінки у форматі, який зрозумілий та доступний дітям та підліткам. 

Завдяки перемозі в проєкті, команда «No Violence Generation», отримала додаткове технічне оснащення для запису та демонстрації відео, яке дозволить створювати сучасні навчальні матеріали, а також проводити освітні заходи в нових форматах – переглядати та обговорювати навчальні відео та тематичні кінофільми.

Покоління без насильства

В подальшому збірна команда Запоріжжя планує продовжувати випускати просвітницькі матеріали та відео для молоді. Завдяки цьому вона хоче посилити поінформованість про проблему насильства, а також популяризувати та підтримати реформи, які наразі впроваджуються в Україні. 

«Ми вважаємо, що молодь має бути в курсі щодо реформ, які відбуваються в Україні. Наприклад, реформа децентралізації, яка багато змінила в житті молоді та населення територіальних громад в цілому. Надзвичайно важливо продовжувати залучати молодь до вирішення актуальних соціальних проблем, та до підтримки позитивних суспільних перетворень. І надзвичайно важливо це робити сучасними засобами, у форматі, який буде цікавим і зрозумілим для молоді», – додає Микола Колодяжний, представник команди.

Проєкт «Увімкнись» реалізується фондом «Посмішка ЮА» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).