У Запоріжжі в майбутній майстерні з переробки пластику “PlasticOn” почали приймати пластик на переробку. Список того, що можна здати широкий – від пакетів до тари від косметики.
Про це на сторінці проєкту в Фейсбуці розповіли засновники майстерні, команда «ZeroWasteZp».
Активісти опублікували інфографіку з повним переліком того, що можна приносити до майстерні, і як підготувати матеріал. Головне: вся вторинна сировина має бути чистою, сухою, відсортованою. Досортування змішаного пластику буде платним – 100 гривень за кожні 120 літрів обсягу.
Майстерня знаходиться за адресою Сергія Серікова, 30 (навпроти креативної платформи “Лофт “Млин” в районі автовокзалу).
“Ми продовжуємо облаштовувати майстерню і чекаємо на другий верстат. Офіційне відкриття відбудеться вже у наступному році. А поки – чекаємо на вашу активність: приходьте, поширюйте новину, розповідайте друзям про нас!”, – написали засновники майстерні.
Читайте також: У Запоріжжі екологічна організаці шукає волонтерів і активістів |
Нагадаємо, впродовж серпня завдяки команді проекту та волонтерам вдалося звільнити приміщення від зайвого, демонтувати стару підлогу, провести електрику та встановити сантехніку. Окрім цього, вже закупили частину обладнання для початку переробки пластику. А на початку вересня в приміщенні влаштували “БУРчик”.
«Майстерня PlasticOn» стане першим екохабом у Запоріжжі. Щоб її відкрити, команді «ZeroWasteZp» необхідно було за 60 днів зібрати 60 тисяч гривень пожертвувань – їм вдалося зібрати 72 604 гривні.
Читайте також: «Ви так гарно виглядаєте, навряд у вас ВІЛ»: історія одного пацієнта |
«Майстерня, – пояснили організатори, – буде працювати так:
- мешканці/ки Запоріжжя приноситимуть чистий вторинний пластик у майстерню;
- наш консультант допоможе відвідувачам правильно розсортувати пластик за типами;
- далі пластик буде відсортовано за кольорами. Це вже наша турбота. Хоча відвідувачі також можуть допомогти з цим та іншими завданнями – наші двері відкриті для волонтерів будь-якого віку, гендеру, кольору шкарпеток…;
- отриманий пластик буде подрібнювати шредер;
- за допомогою екструдера цей подрібнений пластик буде розплавлятися, і ми будемо виготовляти з нього кошики, ящики, стаканчики і ще багато-багато чого;
- у майстерні можна буде придбати готову продукцію з переробленого пластику, а також інші товари для зменшення кількості сміття у майстерні;
- ми будемо проводити воркшопи з переробки пластику, тож ти зможеш сам/а стати дизайнером/кою ексклюзивного продукту для твоєї оселі”.