Пакети, пляшки та кришки: запоріжців запрошують здавати пластик до майстерні з переробки

0
Пластик на переробку в Запоріжжі

У Запоріжжі в майбутній майстерні з переробки пластику “PlasticOn” почали приймати пластик на переробку. Список того, що можна здати широкий – від пакетів до тари від косметики.

Про це на сторінці проєкту в Фейсбуці розповіли засновники майстерні, команда «ZeroWasteZp».

Активісти опублікували інфографіку з повним переліком того, що можна приносити до майстерні, і як підготувати матеріал. Головне: вся вторинна сировина має бути чистою, сухою, відсортованою. Досортування змішаного пластику буде платним – 100 гривень за кожні 120 літрів обсягу.

Майстерня знаходиться за адресою Сергія Серікова, 30 (навпроти креативної платформи “Лофт “Млин” в районі автовокзалу).

Пластик на переробку в Запоріжжі Пластик на переробку в Запоріжжі Пластик на переробку в Запоріжжі Пластик на переробку в Запоріжжі

“Ми продовжуємо облаштовувати майстерню і чекаємо на другий верстат. Офіційне відкриття відбудеться вже у наступному році. А поки – чекаємо на вашу активність: приходьте, поширюйте новину, розповідайте друзям про нас!”, – написали засновники майстерні.

Читайте також: У Запоріжжі екологічна організаці шукає волонтерів і активістів

Нагадаємо, впродовж серпня завдяки команді проекту та волонтерам вдалося звільнити приміщення від зайвого, демонтувати стару підлогу, провести електрику та встановити сантехніку. Окрім цього, вже закупили частину обладнання для початку переробки пластику. А на початку вересня в приміщенні влаштували “БУРчик”.

«Майстерня PlasticOn» стане першим екохабом у Запоріжжі. Щоб її відкрити, команді «ZeroWasteZp» необхідно було за 60 днів зібрати 60 тисяч гривень пожертвувань – їм вдалося зібрати 72 604 гривні.

Читайте також: «Ви так гарно виглядаєте, навряд у вас ВІЛ»: історія одного пацієнта

«Майстерня, – пояснили організатори, – буде працювати так:

  • мешканці/ки Запоріжжя приноситимуть чистий вторинний пластик у майстерню;
  • наш консультант допоможе відвідувачам правильно розсортувати пластик за типами;
  • далі пластик буде відсортовано за кольорами. Це вже наша турбота. Хоча відвідувачі також можуть допомогти з цим та іншими завданнями – наші двері відкриті для волонтерів будь-якого віку, гендеру, кольору шкарпеток…;
  • отриманий пластик буде подрібнювати шредер;
  • за допомогою екструдера цей подрібнений пластик буде розплавлятися, і ми будемо виготовляти з нього кошики, ящики, стаканчики і ще багато-багато чого;
  • у майстерні можна буде придбати готову продукцію з переробленого пластику, а також інші товари для зменшення кількості сміття у майстерні;
  • ми будемо проводити воркшопи з переробки пластику, тож ти зможеш сам/а стати дизайнером/кою ексклюзивного продукту для твоєї оселі”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: