Запорізькі підлітки створили соціальні ролики про гендерно-обумовлене насильство

0

Запорізькі підлітки створили серію соціальних роликів про гендерно-обумовлене та, зокрема, домашнє насильство. Для цього вони разом із фахівцями зі всієї України вивчали проблематику, а також навчалися основ графічного дизайну та відеоблогінгу.

“Запорізький благодійний фонд «Імпульс.ЮА» за підтримки UN Women Ukraine розпочав інформаційну кампанію серед молоді з попередження гендерно зумовленого і домашнього насильства. Особливість цієї ініціативи в тому, що інформаційні матеріали для молоді створюють самі молоді дівчата і хлопці віком 14-19 років, – пояснив директор фонду Микола Колодяжний. – У проєкті також взяли участь випускниці та випускники програм фонду. Адже, по-перше, молодь добре розуміє, як донести інформацію до своїх однолітків, а по-друге, деякі з них самі стикалися з проявами гендерно зумовленого чи домашнього насильства. Тож для них це стало можливістю поділитися своїм болем і допомогти врятуватися від проблем іншим.

Один із роликів присвячений так званому кетколінгу (коли нав’язливо залицяються, “киць-киць”), а решта – домашньому насильству.

“В результаті проєкту командою створений цикл інформаційних матеріалів, присвячених попередженню гендерно зумовленого та домашнього насильства. Нажаль, під час пандемії коронавірусу кількість проявів цього негативного явища значно зросла в усьому світі, і в Україні в тому числі. Серед фахівців цей сплеск навіть отримав назву «пандемія серед пандемії»”.

Всього підлітки створили п’ять роликів. Останній з них можна подивитися нижче, а решту – за цим посиланням.

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ: