Нацбанк відтермінував інклюзію в банках на півтора року (насправді вже на два з половиною)

0
інклюзія в банках

Національний банк повідомив, що дав банкам ще півтора року, аби вони забезпечили належний доступ до відділень для маломобільних груп населення.

Проте, якщо порівняти новий графік із тим, який затверджував Нацбанк раніше, виходить, що повну інклюзію відтермінували на 2,5 року. Вже вдруге відтермінування пояснюють наявністю “інших операційних проблем”, до яких в цьому році додали і карантинні обмеження.

У 2018 році Нацбанк зобов’язав банки надати доступ до своїх приміщень особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення відповідно до державних будівельних норм.

“Така вимога закріплена в новому Положенні про ліцензування банків, а дотримання будівельних норм має бути документально підтверджене сертифікованим фахівцем. Якщо ж приміщення неможливо повністю пристосувати для потреб осіб з інвалідністю, здійснюється їх розумне пристосування з урахуванням універсального дизайну”, – йдеться в звіті “Нацбанку” за 2018 рік.

ЯК МАЛО БУТИ

Відповідно до цього звіту, ще в 2019 році мали стати інклюзивними не менше 50% приміщень у Києві, обласних центрах і в містах із населенням більше 300 000 осіб; у всіх інших населених пунктах мали відповідати вимогам інклюзивності не менше 30% приміщень.

Упродовж 2020 року мали стати інклюзивними усі приміщення в Києві, обласних центрах і містах із населенням більше 300 000 осіб, а також не менше 70% приміщень у інших населених пунктах. А упродовж 2021 року – усі приміщення банківських відділень.

Проте, наприкінці 2019 року Нацбанк зсунув цей графік на рік. “Графік було змінено з врахуванням потреби банків у додатковому часі для планування витрат та вирішення інших операційних проблем”, – повідомляла тоді пресслужба НБУ.

ЯК БУДЕ

Відтепер же банки зобов’язані зробити відділення інклюзивними за таким графіком:

– до 1 липня 2022 року – мінімум 50% приміщень у Києві, обласних центрах і містах із населенням понад 300 тисяч осіб та мінімум 30% приміщень, розташованих в інших населених пунктах;

– до 1 липня 2023 року – всі приміщення в Києві та містах з населенням більше 300 тисяч осіб та не менше 70% приміщень у інших населених пунктах;

– до 1 липня 2024 року – усі приміщення.

У пресслужбі НБУ зазначили, що на цей раз графік було змінено з урахуванням потреби банків у додатковому часі для вирішення операційних питань через запровадження карантинних обмежень.

Також Нацбанк повідомив, що впродовж року проводив зустрічі з банками щодо забезпечення інформаційно-технологічної доступності послуг, вебсайтів і відділень банків для обслуговування маломобільних груп населення.

У листопаді Нацбанк спільно з  IFC почав розробляти стратегію з підвищення фінансової інклюзії, завдяки якій вдасться забезпечити повноцінний доступ до фінпослуг усіх українців, зокрема жителів сільських та важкодоступних регіонів.

Вам також може бути цікаво: