8 березня у Запоріжжі відбувся «Марш жінок», присвячений Міжнародному дню боротьби за права жінок. Його учасники та учасниці пройшлися центром міста від площі Фестивальної до бульвару Шевченка.  До акції долучилися кілька сотень запорожців та запоріжанок. З собою вони несли плакати з написами «У пандемії жіноче обличчя», «Права жінок = права людини», «Що потрібно жінкам 8 березня? Рівноправ’я», «За суспільство без насильства», та інші.

Під час ходи активісти і активістки скандували гасла, написані на плакатах, а також, «Права жінок – права людини», «Не гальмуй – ратифікуй!», закликаючи таким чином підтримати ратифікацію Україною Стамбульської конвенції.

«Сьогодні міжнародний день боротьби за права жінок, і ми сьогодні кажемо, що пандемія має жіноче обличчя. Пандемія COVID-19 істотно змінила усі сфери життя та всього людства, але саме жінки були тими, хто найпершими відчули на собі сильний негативний вплив. Зросла кількість домашнього насильства. Жінки були вимушені сидіти вдома з дітьми на дистанційному навчанні. Були змушені збільшити кількість догляду за літніми людьми. Відповідно, сьогодні ми виступаємо за те, щоб ратифікували Стамбульську конвенцію. Ми виступаємо за гідні умови праці для жінок, які працюють з наслідками COVID-19, за збільшення матеріальної допомоги матерям, особливо тим, хто доглядає за дітьми з інвалідністю. Також виступаємо за відкриття шелтерів по всій Україні за рахунок держави», – розповіла організаторка акція, представниця Благодійного фонду «Посмішка дитини» Анна Чернова.

Завершився «Марш жінок» на бульварі Шевченка. Після чого частина її учасників та учасниць долучилися акції «Дивись, куди тиснеш!», яка відбувалася під стінами Запорізької міської ради.

«Марш жінок» відбувається у Запоріжжі вдруге. Вперше акція пройшла у місті 8 березня 2020 року. Тоді близько двох десятків активісток пройшлися центральним проспектом міста від майдану Героїв революції до будівлі Запорізької міської ради.

Читайте також: «Дивись, куди тиснеш!»: запорізьким депутатам нагадали про потребу в притулку для постраждалих від домашнього насильства, – ФОТО

Марш жінок Марш жінок Марш жінок Марш жінок Марш жінок Марш жінок Марш жінок Марш жінок Марш жінок Марш жінок Марш жінок Марш жінок Марш жінок Марш жінок Марш жінок Марш жінок

Євгенія Назарова, для «Неначасі»