У Запоріжжі водія таксі звільнили через расистські висловлювання на адресу клієнта. Останній написав заяву до поліції, а таксиста звільнили. 

“Суспільне. Запоріжжя” з’ясувало позиції всіх сторін – відрізняються навіть версію того, як все було.

14 квітня соціальна працівниця Олена Макайя разом з чоловіком Мішелем викликати таксі до дому. Скористалися послугами компанії Bolt, як і протягом останніх півроку.

Олена розповіла, що коли вони сідали в авто, водій Дмитро почав грубо з ними спілкуватися: “А водій каже: “Хто сказав, що я підвожу мавп?”, “Мені руберойд не потрібен”. Далі продовжив казати нам погані речі. Він просто нас ображав, я так зрозуміла, що він вважав, що мене чоловік зняв, але ми 20 років вже чоловік й дружина, у нас троє діток”

На цьому таксі Олена разом з чоловіком з очевидних причин не поїхали, Мішель був обурений через цю ситуацію.

Жінка зателефонувала у службу підтримки компанії, але тоді реакції від них ніякої не було. Також вона зробила допис у Facebook на своїй сторінці, і вже там їй відповіли представники компанії.

“У Facebook на моїй сторінці сказали, що мені зателефонують, що розберуться з ситуацією, і потім написали, що цього водія виключили зі списку водіїв таксі “Bolt”. Але більше нічого не було”, — сказала дружина Мішеля Олена.

15 квітня Мішель пішов до Шевченківського РОУВД і написав заяву на водія таксі.

Журналісти Суспільного телефоном зв’язалися з водієм таксі Дмитром. Він розповів свою версію: “Я під’їхав на замовлення. Люди десь ходили. Тобто я стояв 5 хвилин. Замовлення було скасовано. По болту так робиться. Мені помахала дівчина. Я зупинився. Дівчина підійшла  і чоловік. Пасажир був чи напідпитку, мені так здалося. Вони гримаси один одному корчили із посмішками. Він сідає на переднє сидіння. Я кажу, якщо він мавпує, я його на передньому сидінні п’яного не повезу. По-друге, кажу: “Дівчина, замовлення скасовано”. Вона мені грюкнула дверми з такою силою, що в мене трохи вікно не вилетіло”.

Далі, за словами водія, жінка почала висловлюватися “не дуже красивими словами”, на що він їй відповів: “Якщо те, що я сказав стосовно “мавпа, мавпує”, вона вважає, що це расова приналежність – це вона так вважає. Я мав на увазі, що вони корчать гримаси й напідпитку. В мене дружина узбечка, і у мене було багато за 8 місяців замовлень від людей різних національностей, і я нікого не викидував з авто, і не відмовляв у проїзді. Мене на рік заблокувала компанія Bolt.”

За словами юриста Сергія Панцакова у таких випадках потрібно фіксувати дії водія на камеру і звертатися до поліції.:

“Безпосередньо можливо було одразу звернутися до поліції зателефонувавши на гарячу лінію 102. Проте це не позбавляє права звернутися з відповідною заявою до відділку поліції. Якщо дійсно є докази та така ситуація сталася, такі дії водія можуть кваліфікуватись, як кримінальне правопорушення передбачене статтею 161 ККУ. Тобто, це розпалення міжнаціональної ворожнечі”, – каже Сергій Панцаков.

Громадська спілка “Асоціація національних меншин Запорізької області” відреагувала на цю подію:

“Ми звісно, осуджуємо, жорстко всі такі вчинки бо, ми представники національно-культурних спільнот і національних меншин, які проживають на території Запорізької області, України, – прокоментував “Суспільному” олова організації Науфаль Хамадані. – Живемо дружно з українським суспільством. Ми з перших моментів, коли дізналися і почули про ситуацію, відреагували.”

Науфаль Хамдані повідомив, що Асоціація національних меншин звернулась до національної поліції з проханням відреагували на цей неприємний випадок.