І море починалось з крапель, або Як волонтери будують Запоріжжя разом

0
БУР Запоріжжя
Будуємо Україну Разом — це волонтерський рух, який виник як волонтерська акція Львівської освітньої фундації, що мала на меті відновити будинки, знищені внаслідок війни на сході України. Проте з часом акція перетворилася на Всеукраїнський рух, що формує нову генерацію відповідальних українців, які творять зміни.

Будуємо Україну Разом — волонтерська програма, яка через спільну працю, подорожі та неформальну освіту об’єднує українську молодь у мережу активних громадян. З 2019 року БУР почав активно діяти через локальні осередки, і один з таких утворився в Запоріжжі.

Цього тижня БУР Запоріжжя має що святкувати — 2 роки тому команда провела свій перший БУРчик. БУРчик — це короткотривала акція допомоги тим, хто цього потребує, шляхом ремонту домівки. Косметичний ремонт здійснюють волонтери під керівництвом досвідченого майстра. За ці 24 місяці осередок здійснив більше 10 акцій, допомогаючи людям з інвалідністю, багатодітним родинам, а також створюючи культурні простори.

Волонтерство — це те, що об’єднує БУРівців, а також віра в Україну та бажання змін. Спільнота запорізьких волонтерів налічує вже 294 активних людини, та зупинятись на цьому не варто! Разом з командою організаторів кожен може зробити добру справу — долучитись до акцій БУРчик та БУР-толока волонтером. 

Як все починалося? 

У вересні 2019 року чотири активісти, натхнені можливістю допомогти, об’єдналися, аби організувати БУРчик. Отримала допомогу багатодітна сім’я Базильєвих. Чоловік Ігор з інвалідністю, вагітна дружина Ангеліна та четверо їхніх дітей опинилися в скрутному становищі. Умови були вкрай несприятливими для комфортного проживання, а соціальна служба вже мала певні претензії до родини.

Андрій Верлінський, Ілля Бовсуновський, Каріна Брацило та Олександра Лихасенко стали першими, хто втілив ідеї БУРу в життя саме в Запоріжжі.

Два дні продуктивної праці — і 25 волонтерів змогли покласти лінолеум, змінити плінтуси, пошпаклювати стіни, поклеїли шпалери, пофарбували батареї та підвіконня, таким чином врятувавши родину. 

Саме цей БУРчик дав поштовх для створення осередку в Запоріжжі, а організатори та волонтери акції згодом доєднались до утвореної команди БУР Запоріжжя.

Олександра Лихасенко
Олександра Лихасенко
Більше за темою: Волонтерство в Запоріжжі: топ можливостей для кожного та кожної

Будуємо стіни помешкань — руйнуємо стіни між людьми

Волонтерство з осередком Будуємо Україну Разом — це можливість зробити цей світ трошечки кращим власними зусиллями. Кожен волонтер може побачити результат своєї роботи одразу, надихнутися словами вдячності від тих, хто допомогу отримав, познайомитися з однодумцями, поспілкуватися та атмосферно відпочити після плідної праці. 

Волонтери, що приєднуються до акцій, мають змогу поринути в атмосферу допомоги та щирості. Багато хто з них має можливість долучитися до майбутніх акцій в ролі організаторів. Однією з таких волонтерок стала Аня, що вперше познайомилась з діяльністю осередку в лютому 2020 року:

«Моя діяльність в команді БУР Запоріжжя розпочалась з чудового БУРчику, який був дуже теплим та позитивним, – згадує дівчина. – Бенефіціарка, якій ми допомагали, жартівливо кликала нас своїми дітьми та завжди підтримувала.

Її вдячність була такою щирою, що хотілось допомагати їй та її онукам ще більше.

Тоді я познайомилася з крутими людьми, які зараз посідають важливе місце у моєму житті. А те волонтерство допомогло пізнати цінності БУРу, які зараз я несу в люди разом зі своєю командою».

Наразі дівчина вже більше року волонтерить в осередку та запрошує інших долучитися до акцій, аби відчути ті ж позитивні емоції. 

БУР Запоріжжя

Ще одна дівчина, що доєдналася до спільноти волонтерів БУР Запоріжжя, це Оля. Вона волонтерить на акціях, допомагає майже щомісяця. Найперший її БУРчик в жовтні 2020 року вудбувався у родині Лілії Уйбікової — самотньої матері, що виховує двох доньок з інвалідністю та сина. Волонтери відвідали дві акції, відремонтувавши кухню та коридор, аби дівчата жили в комфортних умовах. Цю акцію Оля запам’ятала так: «Мені дуже сподобалося, особливо атмосфера, команда. Емоції просто зашкалюють, було дуже весело, комфортно серед всіх.  Сім’я дуже позитивна, діти і мама їх дуже круті люди. Це був найкращий день, напевно, за цей рік у мене!» 

Студентами для студентів!

Важлива частина діяльності осередку — це облаштування культурних просторів, аби всі охочі мали змогу відпочити разом з друзями в зручному приміщенні. Саме такий простір у грудні минулого року з’явився в гуртожитку №3 Запорізького національного університету.

Втіленню ідеї ремонту в кімнаті для відпочинку гуртожитку посприяв конкурс міні-грантів в рамках «Коннект-форуму громади та влади», в якому БУР Запоріжжя здобув фінансування для цієї мети. Завдяки роботі дружньої команди волонтерів були пофарбовані стіни, вікна та двері, створено грифельну дошку для записів просто на стіні та облаштовано кімнату зручними пуфами та меблями з палетів.

БУР Запоріжжя

Такий простір є першим на території гуртожитку, він дозволить студентам ЗНУ вільно збиратися разом для спільних кінопереглядів або літературників, освітніх лекцій та тренінгів, працювати та навчатись у комфортних умовах. 

Студентка ЗНУ Даша, яка живе в гуртожитку, розповіла про свою участь в облаштуванні простору: «Приєдналася до волонтерського руху БУР порівняно нещодавно і захопилась ідеєю зробити цей світ більш комфортним. До речі, волонтерська родина доволі дружня, тому робота злагоджена та весела. До того ж, це дає шанс познайомитися з новими людьми та опанувати нові навички»

Велика та простора кімната не тільки порадувала мешканців гуртожитку, а й об’єднала волонтерів. Декілька студентів ЗНУ долучилися до акції, хоча й не живуть у гуртожитку — адже робити круті справи завжди приємно.

Ця акція була важливою, та не останньою у створенні арт-об’єктів. В цьому році волонтери працювали над крутим простором, що зовсім скоро відчинить свої двері для відвідувачів! І попереду ще багато акцій, а якщо ви знаєте людину, що потребує допомоги, завжди можете звернутися до осередку з проханням.

Щоб привітати осередок з днем народження, долучайтеся до наших соцмереж! А якщо зацікавлені темою волонтерства, участь в акціях БУРу може стати чудовим початком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: