Верховна Рада України у другому читанні схвалила закон, який дозволить чоловікам брати оплачувану відпустку для догляду за дітьми.
Документ підтримали 269 народних депутатів.

За цим законом, можна взяти одноразову оплачувану відпустку на 14 календарних днів:

  • чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини, що не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але разом із нею проживає, пов’язаний побутом, взаємними правами та обов’язками;
  • бабусі, дідусеві або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною (якщо мати або батько виховує дитину самостійно).

Крім цього, чоловіки, які мають дітей віком до 14 років або дітей з інвалідністю, можуть попросити про скорочення тривалості робочого часу за власний кошт.

У пояснювальній записці до законопроєкту написано, що цей документ має “усунути законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною; створити передумови для посилення ролі батька у процесі вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні”.

Нагадаємо, зараз право батька піти в декретну відпустку для догляду за дитиною закріплене в Кодексі законів про працю України (ст. 179). Щоправда, такою відпусткою батько може скористатися лише в тому разі, якщо мати дитини вийшла на роботу або тривалий час перебуває в лікарні.

Як повідомляло “Громадське”, за даними Мінсоцполітики, станом на 1 січня 2019 року матеріальну допомогу після народження дитини з понад мільйона людей отримали 15 тисяч чоловіків. Сталося це саме тому, що такі виплати оформлюються на батьків у декреті.